חממת פיתוח – מסיפור לסדרת טלוויזיה

You are here:

להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828 (בין 9:00-13:00)
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.

בהנחיית דקלה קידר

ימי א' / 19:00-22:00  / החל מה 9.2.20

עשרה מפגשים שבועיים

לוגו קשת
בחסות קשת

סדנה אינטנסיבית לכותבים המבקשים לגבש הצעה לסדרת טלוויזיה

במשך 10 מפגשים בני שלוש שעות, משבוע לשבוע, נצא מתוך רעיון – התחלתי או מפותח – לתהליך המדמה תהליך פיתוח אמיתי –בדגש על מרכיבים הנדרשים להגשת הצעה לסדרת טלוויזיה: מתווה עונתי, דף דמויות, סינופסיס וקונספט מכירה. בסיום הסדנה נקיים מפגש עם מנהלת מחלקת הדרמה של קשת, קרני זיו, בו יזכו הכותבים לפידבק אישי על הצעתם.

בחממה נתרגל את המעבר מחשיבה בסיפור כתוב אל מול חשיבה תסריטאית: כתיבה בתמונה ולא רק במילים; פיענוח פעולות מתוך תיאור ספרותי; חשיבה "סדרתית" ועונתית – אל מול סיפור עם התחלה אמצע וסוף; נלמד לזהות מה בסיפור הכתוב אפקטיבי גם בתסריט ומה מחליש את הדרמה. נכיר מושגי יסוד מהתסריטאות הטלוויזיונית: מנועים עלילתיים, תמות, מבנים וז'אנרים ונחדד קונפליקטים. וגם נדבר פרקטיקה: מה מגישים, מתי מגישים ולמי, ונכיר את אופקי התוכן בתעשייה המקומית והעולמית.

תנאי קבלה: הסדנה מבוססת על התקדמות אישית של הכותב ולכן מתאימה לכותבים מנוסים ומתחילים – אך מותנית בהגשת הרעיון שאותו תרצו לפתח לסדרה – עד שלושה עמודים.

 

דקלה קידר

היא סופרת, תסריטאית ומלמדת כתיבה. פרסמה שבעה ספרים (בהם "בתים של אחרים", "משהו פשוט מסובך", "ג'ורג'י") שתורגמו לשפות שונות, כלת פרס דבורה עומר לספרות ילדים ונוער. סיפורים פרי עטה ראו אור באנתולוגיות בארץ ובעולם. כתבה בסדרות כמו "פרשת השבוע", "מסכים" ואת הסרטים הקצרים "התנגשות" ו"הילד של דיאנה". כעת מפתחת סדרת דרמה עבור תאגיד כאן. עורכת תסריט, יועצת ומלווה תהליכי פיתוח בסרטים ובסדרות כמו "שכונה", "כפולה", "כוכב הצפון", "כדברא", "גאליס", "החממה" ועוד. מנחה בחממות פיתוח תסריט מטעם קרנות הקולנוע (המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים, קרן מקור). ומשמשת יועצת תוכן לגופי שידור ולחברות הפקה. מלמדת כתיבה בסם שפיגל, בבית הספר לקולנוע מעלה ובספריית בית אריאלה.

כל "סדנאות הבית" זוכות לליווי מקצועי של אורית גידלי ואשכול נבו.

הליווי המקצועי כולל סיוע בבניית התכנים של הסדנאות, והדרכה אישית של כל מנחה ומנחה לקראת ולאורך כל סדנא.

בנוסף, יצטרפו תלמידי "סדנאות הבית" ברחבי הארץ למשפחת התלמידים שלנו, וייהנו מהנחות משמעותיות לכל האירועים שיתקיימו בסטודיו ביפו בשנה הקרובה: מפגשי שישי השראה, מפגשי סופר, ומפגשי אמן-אורח.