חממת פיתוח – מסיפור לסדרת טלוויזיה

You are here:

להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828 (בין 9:00-13:00)
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.

בהנחיית דקלה קידר

ימי ב' / 19:00-22:00  / החל מה 18.11.2019

עשרה מפגשים שבועיים

לוגו קשת
בחסות קשת

סדנה אינטנסיבית לכותבים המבקשים לגבש הצעה לסדרת טלוויזיה

 

במשך 10 מפגשים בני שלוש שעות, משבוע לשבוע, נצא מתוך הסיפור הכתוב לתהליך פיתוח מעמיק עד להצעה לסדרת טלוויזיה – הכוללת מתווה עונתי, דף דמויות וקונספט מכירה המתאים להגשה לגופי השידור. בסיום הסדנה יתקיים מפגש פיצ'ינג עם מנהלת מחלקת הדרמה של קשת, קרני זיו.

במפגשים נתרגל כלים יעילים למעבר מסיפור בפרוזה לתסריט: כתיבה בתמונה ולא רק במילים; פיענוח פעולות מתוך תיאור ספרותי; חשיבה "סדרתית" ועונתית – אל מול סיפור עם התחלה, אמצע וסוף; נלמד לזהות מה בסיפור הכתוב אפקטיבי גם בתסריט, מה דורש פיתוח ומה מחליש את הדרמה. נכיר מושגי יסוד מהתסריטאות הטלוויזיונית: מנועים עלילתיים, תמות, מבנים וז'אנרים, נחדד קונפליקטים ונגלה איך הדמות הכתובה תשמור על מקוריותה גם בתסריט. וגם נדבר פרקטיקה: מה מגישים, מתי ולמי, ונכיר את אופקי התוכן בתעשייה המקומית והעולמית.

 

הקבלה לסדנה מיועדת לכותבים עם טקסט  – ספר, סיפור או רעיון מפותח לסיפור – עליו ירצו לעבוד בסדנה,

 

דקלה קידר

היא סופרת, תסריטאית ומלמדת כתיבה. פרסמה שבעה ספרים (בהם "בתים של אחרים", "משהו פשוט מסובך", "ג'ורג'י") שתורגמו לשפות שונות, כלת פרס דבורה עומר לספרות ילדים ונוער. סיפורים פרי עטה ראו אור באנתולוגיות בארץ ובעולם. כתבה בסדרות כמו "פרשת השבוע", "מסכים" ואת הסרטים הקצרים "התנגשות" ו"הילד של דיאנה". כעת מפתחת סדרת דרמה עבור תאגיד כאן. עורכת תסריט, יועצת ומלווה תהליכי פיתוח בסרטים ובסדרות כמו "שכונה", "כפולה", "כוכב הצפון", "כדברא", "גאליס", "החממה" ועוד. מנחה בחממות פיתוח תסריט מטעם קרנות הקולנוע (המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים, קרן מקור). ומשמשת יועצת תוכן לגופי שידור ולחברות הפקה. מלמדת כתיבה בסם שפיגל, בבית הספר לקולנוע מעלה ובספריית בית אריאלה.

כל "סדנאות הבית" זוכות לליווי מקצועי של אורית גידלי ואשכול נבו.

הליווי המקצועי כולל סיוע בבניית התכנים של הסדנאות, והדרכה אישית של כל מנחה ומנחה לקראת ולאורך כל סדנא.

בנוסף, יצטרפו תלמידי "סדנאות הבית" ברחבי הארץ למשפחת התלמידים שלנו, וייהנו מהנחות משמעותיות לכל האירועים שיתקיימו בסטודיו ביפו בשנה הקרובה: מפגשי שישי השראה, מפגשי סופר, ומפגשי אמן-אורח.