להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828 (בין 9:00-13:00)
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.

בהנחיית דקלה קידר

4 מפגשים לבני נוער – גילאי 14-17,  ימי שני או חמישי בשעות 17:00-19:00

בתאריכים:  13.4 /  16.4 /  23.4 /  30.4

מחיר: 640 ש"ח

פרוזה לנוער - סדנת אונליין

בסדנה בת ארבעה מפגשים בזום, מהבית, בקבוצה של עשרה משתתפים – נכתוב סיפורים, והרבה מהם. נגלה איזה שטויות שרק אנחנו שמים לב אליהם הופכים להשראה; איך מתחילים סיפור, ומתי יודעים שהוא נגמר? איך ממציאים רגע מרגש או מצחיק? מה הופך סיפור טוב בחיים לספרות? ואיך לעזאזל נשארים חברים של אלה שכתבת עליהם? ואיך דווקא כאן ועכשיו – כל מה שכן קיים סביבנו – יכול גם לשמש אותנו לכתיבה: מיוטיוב ורשתות חברתיות, דרך הפריט המפתיע שבחדר, ועד למגירת הבלאגן במטבח. יהיה כיף!

בסוף הספר "נואי הילדה מתאילנד"* יש שורה שתמיד נדמה לי שהיא מתארת את חוויית הקריאה עצמה: "אשרי המפליג לעולם הגדול, אשרי החוזר לביתו הקטן". אבל בימים האלה, שבהם אנחנו אומנם מחוברים לעולם הגדול בחוויה אנושית, משותפת ועוצמתית – אבל לא יוצאים מביתנו הקטן – ההפלגה הופכת לחשובה עוד יותר בעיני והכתיבה היא האונייה הקסומה ביותר שאני מכירה לצאת להפלגה למסע בין מילים.

*אסטריד לינדגרן, חנה ריבקין-בריק, לאה גולדברג

 

דקלה קידר

דקלה קידר
היא סופרת, תסריטאית ומלמדת כתיבה. פרסמה שבעה ספרים (בהם "בתים של אחרים", "משהו פשוט מסובך", "ג'ורג'י") שתורגמו לשפות שונות, כלת פרס דבורה עומר לספרות ילדים ונוער. סיפורים פרי עטה ראו אור באנתולוגיות בארץ ובעולם. כתבה בסדרות כמו "פרשת השבוע", "מסכים" ואת הסרטים הקצרים "התנגשות" ו"הילד של דיאנה". כעת מפתחת סדרת דרמה עבור תאגיד כאן. עורכת תסריט, יועצת ומלווה תהליכי פיתוח בסרטים ובסדרות כמו "שכונה", "כפולה", "כוכב הצפון", "כדברא", "גאליס", "החממה" ועוד. מנחה בחממות פיתוח תסריט מטעם קרנות הקולנוע (המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים, קרן מקור). ומשמשת יועצת תוכן לגופי שידור ולחברות הפקה. מלמדת כתיבה בסם שפיגל, בבית הספר לקולנוע מעלה ובספריית בית אריאלה.

כל "סדנאות הבית" זוכות לליווי מקצועי של אורית גידלי ואשכול נבו.
הליווי המקצועי כולל סיוע בבניית התכנים של הסדנאות, והדרכה אישית של כל מנחה ומנחה לקראת ולאורך כל סדנא.
בנוסף, יצטרפו תלמידי "סדנאות הבית" ברחבי הארץ למשפחת התלמידים שלנו, וייהנו מהנחות לאירועים שיתקיימו בשנה הקרובה: מפגשי שישי השראה, מפגשי סופר, ומפגשי אמן-אורח.