לצוד השראה בג’ונגל העירוני- סדנת כתיבה אורבנית

You are here:

ניתן לשלוח את הטופס הבא,ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.

  אשמח לקבל דיוור ולדעת מה חדש  בהנחיית עודד וולקשטיין, סברינה צגלה, שירה בנימיני
  8 מפגשים בימי שני בשעה 19:00

  הסדנה תתקיים בבית ליבלינג, אידלסון 29, תל אביב ובחלק מהמפגשים כוללת סיור קצר

  כתיבה כרוכה לעתים קרובות במחשבה על התכנסות, שקט, קשב מסור למלמולים הרוחשים בירכתי התודעה; חדר משלך, רגע שבודדנו משטף האירועים והגדלנו בתנאי מעבדה. בסדנה הזאת ננסה להשתחרר מעריצותו של ה’אני’; או לפחות לאבד אותו כדי לשוב ולמצוא אותו מחדש, בדמות אחרת, לא צפויה. נצא החוצה: נצא לחדר הסמוך; נצא לטקסטים של בנימין, קפקא, דיקנס ופו; נצא לבית תל אביבי שמשורר זקן שלח בו קללה; נצא לגן מאיר וננסה להבין למה צ’סטרטון אמר שהז’אנר הבלשי הוא האודיסיאה המודרנית של העיר; נרד למרתפים, נטפס לעליות הגג; נצא גם אל הזולת – זה שחושב, חולם, כותב ממש לצידנו. כך או כך, נצא מהבית בתקווה לשוב ולהיכנס אליו מבעד לפתחים שלא העזנו לשער את קיומם.

  עודד וולקשטיין 

  מתרגם, עורך ומסאי. ספרו האחרון, “הסבך”, ראה אור בשנה שעברה. היה רוצה לגור באחוזה מתפוררת, עם עליות גג רדופות ומרתפים טחובים. עדיין חוסך לשכר טירה.

  סברינה צגלה

  סברינה צגלה היא אדריכלית, אוצרת וחלק מצוות התוכן וההקמה של בית ליבלינג (משנת 2015). צגלה אצרה תערוכות ופרוייקטים מגוונים ביניהם את תערוכת הקבע בבית ליבלינג “יוצאת מהכלל: העיר הלבנה – מורשת יומיומית”. כיום היא אוצרת את חדר הפרויקטים ואת תכנית רזידנסי “הדירה” במקום. בעבודתה היא עוסקת בחיבור בין אדריכלות, אמנות, עיצוב, שימור ועירוניות, תוך שיתוף יוצרים וחוקרים מתחומים שונים ובניית פלטפורמות לדיון וחקירה. לצד עיסוקיה כאוצרת ואדריכלית היא חוקרת אדריכלות, תפיסות מרחב ומקום. בנוסף, היא בעלת סטודיו עצמאי לתכנון.

   

  שירה לוי בנימיני

  מתכננת ערים ואוצרת תערוכות ופרוייקטים אמנותיים בדגש על אדריכלות, שימור ואורבניזם. הפעילות העיקרית שלה בשנים האחרונות היא ביצירת פרויקטים אמנותיים מבוססי מחקר המחברים בין תכנון עירוני לתרבות ואמנות ובכלל זה תערוכות, תכניות רזידנסי, חממת אמנים ועוד. כיום מנכ”לית ומנהלת אמנותית של בית ליבלינג

  כל “סדנאות הבית” זוכות לליווי מקצועי של אורית גידלי ואשכול נבו.

  הליווי המקצועי החל כבר במהלך השנה החולפת, בסדנת הכשרה אינטנסיבית שנערכה למנחים, ויימשך לאורך כל השנה הקרובה, בסיוע בבניית התכנים של הסדנאות ובהדרכה אישית של כל מנחה ומנחה.

  במהלך כל סדנה של “סדנאות הבית”, יתקיים “מפגש אורח” עם אשכול או עם אורית. ובנוסף, תתקיים שעת קבלה שבה אפשר יהיה להתייעץ איתנו ישירות בסוגיות הנוגעות לכתיבה.

  בנוסף, יצטרפו תלמידי “סדנאות הבית” ברחבי הארץ למשפחת התלמידים שלנו, וייהנו מהנחות משמעותיות לכל האירועים שיתקיימו בסטודיו ביפו בשנה הקרובה: מפגשי שישי השראה, מפגשי סופר, ומפגשי אמן-אורח.