להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.המסלול לליווי כתבי יד

מסלול הליווי האישי בסדנאות הבית הוא המקום האינטימי ביותר שבו אנחנו עובדים עם כותבים. פגישות אישיות שבהן נוכחים רק כותב, קורא וטקסט (משולש בסיסי שהוא עולם ומלואו) הן מקום מיוחד שקורה בו משהו מאוד מרוכז ומאוד עמוק.
אנחנו מדברים, חושבים, ומציעים הצעות — על מה שנכתב ולא פחות מכך, על מה שטקסט רוצה להיות.
יותר מחמישים ספרים של בוגרי הסדנאות כבר ראו אור, אבל מסגרת של סדנה, על יתרונותיה הבולטים, אינה מתאימה לכל אחד, ואינה מתאימה בכל זמן.
יש מי שכבר עשה סדנה ומרגיש שעכשיו הזמן להתמקד בעבודה אחד על אחד. יש מי שפורמט אישי מתאים לו יותר מלכתחילה.
המסלול פועל מאז שנת 2015 ולא מעט כתבי יד שנכתבו במסגרתו ראו בהוצאות הגדולות.

המסלול מציע שתי אפשרויות עבודה-

אחת לכותבים שיש בידם כתב יד גמור והאחרת לכותבים שנמצאים בעיצומו של תהליך הכתיבה. כתבי יד גמורים מופנים לעבודה עם אחד העורכים שאנחנו עובדים איתם:
יהודית קציר, סופרת ומי שליוותה וערכה ספרים רבים ב"הספרייה החדשה" בהוצאת "הקיבוץ המאוחד".
עלמה כהן ורדי, עורכת ספרות מקור בהוצאת כנרת זמורה ביתן.
אלי הירש, משורר, מבקר ספרות ועורך ספרות מקור בהוצאת חרגול (בעבר העורך הראשי של הוצאת מודן).
העבודה עם העורך נעשית במתכונת של שני סבבי קריאה ופגישות משוב.

כתבי יד שנמצאים בתהליך הכתיבה או אפילו בתחילתו מופנים לעבודה עם מנחה מצוות המלווים שלנו, צוות המורכב מסופרים, מנחי סדנאות, מבקרי ספרות ולקטורים בהוצאות השונות.
המלווה האישי עובד עם הכותב בפגישות אישיות, אחד על אחד, לאורך זמן ועם כל הגמישות המתבקשת. התהליך דינמי – תלוי טקסט ועבודה.
המשותף לכולם הוא עבודה מרוכזת, מקצועית ומחייבת עד הבשלת כתב היד לקראת המטרה. ומהי המטרה? זה כבר תלוי בכם. פרסום במסגרת כזאת או אחרת, שיפור הכתיבה או פיענוח הקול האישי, כולן מטרות ראויות.
בין המלווים שלנו נמנים עומר ברק, שרי שביט, יפעת מהל, עמיחי שלו, יפתח אשכנזי, אילנה זיידמן, ענבר עמיר, רעות אקשטיין, יותם שווימר ועוד.

אנו מזמינים כל כותב המעוניין בייעוץ לפנות אלינו אנחנו אוהבים להקשיב ועוד יותר אוהבים לקרוא.

העורכים

yehudit_kazir_2יהודית קציר
סופרת, עורכת ומנחת סדנאות כתיבה. למדה קולנוע וספרות כללית באוניברסיטת ת"א.
ספריה היו רבי מכר, תורגמו ל-11 שפות וחלקם עובדו לקולנוע ולתיאטרון.
זכתה פעמיים בפרס ראש הממשלה ע"ש לוי אשכול, בפרס ויצ"ו הצרפתי ובפרסים נוספים. עורכת סדרת 'הספרנית' לסיפורת מקורית בהוצאת הקיבוץ המאוחד. חברת מערכת 'הספרייה החדשה' מראשית שנות התשעים.

 

mentors_alma_cohen_vardiעלמה כהן ורדי
עורכת ספרותית, עובדת עם סופרי מקור ותיקים ועם סופרי ביכורים בהוצאת כנרת זמורה דביר. ערכה סדרת עיון ב"ידיעות אחרונות", וספרות מתורגמת בהוצאות שונות. לימדה סדנאות כתיבה ב"קאמרה", דוקטורנטית בחוג לספרות עברית באוניברסיטת באר שבע.

 

 

אלי הירשאלי הירש
משורר, עורך, מבקר ומנחה סדנאות כתיבה.
בעבר העורך הראשי של מודן וכיום עורך הפרוזה של הוצאת חרגול. בעל הטור השבועי "אלי הירש קורא שירה" במוסף הספרותי של ידיעות אחרונות. מלמד במסלול לכתיבה יוצרת בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב.

מנהלת מסלול ליווי אישי לטקסטים

תמר עומר
עורכת ספרותית ולקטורית. מרצה במרכז הבינתחומי הרצליה בתחום של לימודי תרבות ומגדר. בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א, לימודי תסריטאות בבית הספר לקולנוע וטלויזיה סם שפיגל ותואר שני בלימודי נשים ומגדר באוניברסיטת חיפה.

 

לפרטים והרשמה למסלול לליווי כתבי יד