להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828 (בין 9:00-13:00)
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.המסלול לליווי כתבי יד

מסלול הליווי האישי בסדנאות הבית הוא המקום האינטימי ביותר שבו אנחנו עובדים עם כותבים. פגישות אישיות שבהן נוכחים רק כותב, קורא וטקסט (משולש בסיסי שהוא עולם ומלואו) הן מקום מיוחד שקורה בו משהו מאוד מרוכז ומאוד עמוק.
אנחנו מדברים, חושבים, ומציעים הצעות — על מה שנכתב ולא פחות מכך, על מה שטקסט רוצה להיות.
מעל חמישים ספרים של בוגרי הסדנאות כבר ראו אור, אבל מסגרת של סדנה, על יתרונותיה הבולטים, אינה מתאימה לכל אחד, ואינה מתאימה בכל זמן.
יש מי שכבר עשה סדנה ומרגיש שעכשיו הזמן להתמקד בעבודה אחד על אחד. יש מי שפורמט אישי מתאים לו יותר מלכתחילה.
המסלול פועל מאז שנת 2015 ולא מעט כתבי יד שנכתבו במסגרתו ראו בהוצאות הגדולות.

 

המסלול מציע חמש אפשרויות עבודה

 

כותבים שבידם מצויים כתבי יד גמורים מופנים לעבודה עם עורכי הספרות איתם אנחנו עובדים; יהודית קציר, סופרת ומי שליוותה וערכה ספרים רבים ב"הספרייה החדשה" בהוצאת "הקיבוץ המאוחד"; עלמה כהן ורדי, עורכת ספרות מקור בהוצאת כנרת זמורה ביתן; אלי הירש, משורר, מבקר ספרות ועורך ספרות מקור בהוצאת חרגול (בעבר העורך הראשי של הוצאת מודן).
העבודה עם העורך נעשית במתכונת של שני סבבי קריאה ופגישות משוב.

 

כתבי יד שנמצאים בתהליך הכתיבה או אפילו בתחילתו מופנים לעבודה עם מנחה מצוות המלווים שלנו, צוות המורכב מסופרים, מנחי סדנאות, מבקרי ספרות ולקטורים בהוצאות השונות.
המלווה האישי עובד עם הכותב בפגישות אישיות, אחד על אחד, לאורך זמן ועם כל הגמישות המתבקשת. התהליך דינמי – תלוי טקסט ועבודה.
המשותף לכולם הוא עבודה מרוכזת, מקצועית ומחייבת עד הבשלת כתב היד לקראת המטרה. ומהי המטרה? זה כבר תלוי בכם. פרסום במסגרת כזאת או אחרת, שיפור הכתיבה או פיענוח הקול האישי, כולן מטרות ראויות.
בין המלווים שלנו נמנים שרי שביט, עמיחי שלו, אילנה זיידמן, רעות אקשטיין, יותם שווימר, אורלי סיגל, תמר ביאליק, מיכל קובזמן ועוד.

 

אפשרות נוספות העומדת לרשות הכותבים היא חוות דעת כתובה עבור כתבי היד שברשותם, בין אם גמורים ובין אם עדיין מצויים בתהליך הכתיבה. חוות הדעת נכתבת על ידי מנחי המסלול והמלווים האישיים, ומאפשרת קבלת משוב מקיף על הכתיבה ועל הטקסט ללא צורך בפגישה פרונטלית.

 

לרשות כותבים הנמצאים בתחילת דרכם, לאלו המחפשים את קולם וזקוקים להדרכה אישית, לאלו שלוחות הזמנים הדוחקים אינם מאפשרים הגעה לסדנת כתיבה ולאלה שאולי מעדיפים את היחס האישי, עומדת סדנת הכתיבה הפרטית, סדנה שנתפרת למידותיכם האישיות.

הסדנה תצייד אתכם בכלים לכתיבה, תחשוף אתכם לטכניקות שונות ותאתגר אתכם בתרגילים נבחרים תוך הקפדה ותשומת לב למטרות, לצרכים האישיים וללוחות הזמנים שלכם.

סדנת הכתיבה הפרטית מועברת במתכונת של חמש פגישות המתקיימות בנוכחות הכותב והמנחה האישי. ניתן לקיים את המפגשים באופן פרונטלי או אפילו בשיחות וידאו.

 

 

אתגר הרומן – מסלול כתיבה אינטנסיבי בזמן מוגבל.
איך זה עובד? מרגע הזינוק, בכל שבועיים יש דד-ליין להגשה. התאריך מסוכם מראש ולא ניתן לשינויים.
המלווה קורא, ואתם מקבלים משוב בכתב. אם צריך לחדד מהדקים בשיחה טלפונית, ויאללה. ממשיכים לכתוב.
האתגר כולו אורך כחודשיים וחצי. חמש הגשות, עד 10,000 מילים בכל הגשה. המטרה היא להגיע לכמות יפה של טקסט שתוכל להוביל אותנו כמה צעדים קדימה.

 

*מדיניות ביטול: בעקבות ביטול יוחזר ללקוח החלק היחסי מהעסקה שלא בוצע, בפועל בקיזוז 10% עמלת ביטול.

אנו מזמינים כל כותב המעוניין בייעוץ לפנות אלינו אנחנו אוהבים להקשיב ועוד יותר אוהבים לקרוא

העורכים

יהודית קציר
סופרת, עורכת ומנחת סדנאות כתיבה. למדה קולנוע וספרות כללית באוניברסיטת ת"א.
ספריה היו רבי מכר, תורגמו ל-11 שפות וחלקם עובדו לקולנוע ולתיאטרון.
זכתה פעמיים בפרס ראש הממשלה ע"ש לוי אשכול, בפרס ויצ"ו הצרפתי ובפרסים נוספים. עורכת סדרת 'הספרנית' לסיפורת מקורית בהוצאת הקיבוץ המאוחד. חברת מערכת 'הספרייה החדשה' מראשית שנות התשעים.

mentors_alma_cohen_vardiעלמה כהן ורדי
עורכת ספרותית, עובדת עם סופרי מקור ותיקים ועם סופרי ביכורים בהוצאת כנרת זמורה דביר. ערכה סדרת עיון ב"ידיעות אחרונות", וספרות מתורגמת בהוצאות שונות. לימדה סדנאות כתיבה ב"קאמרה", דוקטורנטית בחוג לספרות עברית באוניברסיטת באר שבע.

 

 

אלי הירשאלי הירש
משורר, עורך, מבקר ומנחה סדנאות כתיבה.
בעבר העורך הראשי של מודן וכיום עורך הפרוזה של הוצאת חרגול.
בעל הטור השבועי "אלי הירש קורא שירה" במוסף הספרותי של ידיעות אחרונות.
מלמד במסלול לכתיבה יוצרת בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב.

 

 

מנהלת מסלול ליווי אישי לטקסטים

טל בדיחי - מנהלת המסלול לליווי כתבי יד

טל בדיחי
בוגרת סדנאות הבית ומלווה כותבים בתהליך הכתיבה. מנהלת מסלול הליווי לכתבי יד. בעלת תואר ראשון למדעי המדינה ותקשורת באוניברסיטת בר אילן.

 

לפרטים והרשמה למסלול לליווי כתבי יד