להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.המסלול לליווי כתבי יד // יהודית קציר ועלמה כהן ורדי

כבר שלוש עשרה שנה אנחנו מלווים כתבי יד במסגרת "סדנאות הבית".
יותר משלושים ספרים של בוגרי הסדנה כבר יצאו לאור, רובם ככולם פותחו תוך כדי הסדנה בליווי אישי שלנו.

אבל לא לכולם מתאימה מסגרת של סדנה. יש מי שכבר עשה סדנה (אצלנו או אצל אחרים) ומרגיש שעכשיו הזמן להתמקד בעבודה אחד על אחד. ויש מי שהפורמט הקבוצתי לא נוח לו מלכתחילה. בשביל כותבים כאלו – הקמנו את המסלול לליווי כתבי יד והתקשרנו עם שתיים מהעורכות הבולטות בתחום: יהודית קציר, סופרת ומי שליוותה וערכה ספרים של כותבים רבים ב"ספרייה החדשה" ובהוצאת "הקיבוץ המאוחד". ועלמה כהן ורדי, עורכת ספרות מקור בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

המיון הראשוני הקפדני שאנו עושים נועד להבטיח שלטקסטים המופנים למסלול, אכן יש פוטנציאל עתידי להפוך לספר איכותי. היה והטקסט ששלחתם התקבל למסלול, מתחיל תהליך עריכה רב שלבי. 

על העורכות:

יהודית קציר
yehudit_kazir_2סופרת, עורכת ומנחת סדנאות כתיבה. ילידת חיפה. למדה קולנוע וספרות כללית באוניברסיטת ת"א.
אם לשתי בנות, חיה בתל-אביב. פרסמה שלושה רומנים, ארבעה קבצי ספורים, ספרי ילדים ומחזה. ספריה היו רבי מכר, תורגמו ל-11 שפות וחלקם עובדו לקולנוע ולתיאטרון.
זכתה פעמיים בפרס ראש הממשלה ע"ש לוי אשכול, בפרס ויצ"ו הצרפתי ובפרסים נוספים. מספריה – 'סוגרים את הים', 'למאטיס יש את השמש בבטן', 'מגדלורים של יבשה' ו'הנה אני מתחילה'. הרומן האחרון 'צילה' ראה אור ב-2013 ונכלל ברשימה הקצרה לפרס ספיר.עורכת סדרת 'הספרנית' לסיפורת מקורית בהוצאת הקיבוץ המאוחד.
חברת מערכת 'הספרייה החדשה' מראשית שנות התשעים.
כחברת מערכת 'הספרייה החדשה' 'גילתה' סופרי מקור רבים. (יוכי ברנדס, בני ברבש, בלה שייר, אסתי ג. חיים, איתן נחמיאס-גלס, שז ואחרים) ערכה ספרים של סמי ברדוגו, חנה בת-שחר, מעין בן-הגיא, יוסי יונה, אילן עמית, יעל איכילוב, איה קניוק ואחרים.
הנחתה סדנאות כתיבה באונ' ת"א, אונ' בן-גוריון, האוניברסיטה הפתוחה, בית אריאלה, סדנאות מטעם מפעל הפיס ועוד. בסדנאות פותחו ספריהם של לילך סיגן, ג'ודי טל, רווה שגיא, יפתח רייכר-עתיר, רקפת זיו-לי, אבידן רייך ואחרים.

עלמה כהן ורדי
mentors_alma_cohen_vardiילידת ירושלים, 1966. מתגוררת בתל אביב, נשואה ואם לשלושה.
עורכת ספרותית, עובדת עם סופרי מקור ותיקים ועם סופרי ביכורים בהוצאת כנרת זמורה דביר. ערכה סדרת עיון ב"ידיעות אחרונות", ספרות מתורגמת בהוצאות זמורה, כתר, מטר, גרף ועוד, הנחתה מפגשי לימוד במכללת "עלמא", לימדה סדנאות כתיבה ב"קאמרה", דוקטורנטית בחוג לספרות עברית באוניברסיטת באר שבע.

ליווי אישי לטקסטים
c5b8db9e-9dc0-459e-9701-a195da66d99cמיכל קובזמן, לקטורית מנוסה
המסלול לליווי אישי פותח את שנתו השנייה ומזמין אתכם להיעזר בו. כותבים בעלי רעיון מעולה שלא יודעים איך להתחיל, כאלה החווים מחסום כתיבה שלא נפרם או צורך בליווי אינדווידואלי בפגישות אחד על אחת, מוזמנים לפנות אלינו. מבנה, אופי וכמות הפגישות מותאמים לכל כותב באופן אישי.
לפרטים והרשמה