להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.המסלול לליווי כתבי יד

כבר שבע עשרה שנה אנחנו מלווים כתבי יד במסגרת "סדנאות הבית".
יותר מחמישים ספרים של בוגרי הסדנאות כבר יצאו לאור, רובם ככולם פותחו תוך כדי הסדנאות בליווי אישי שלנו.
אבל לא לכולם מתאימה מסגרת של סדנה. יש מי שכבר עשה סדנה (אצלנו או אצל אחרים) ומרגיש שעכשיו הזמן להתמקד בעבודה אחד על אחד. ויש מי שהפורמט הקבוצתי לא נוח לו מלכתחילה. בשביל כותבים כאלו – הקמנו את המסלול לליווי כתבי יד.
המסלול פועל מאז שנת 2015 וכתבי יד שנכתבו במסגרתו ראו ורואים בימים אלו אור בהוצאות הגדולות.

המסלול מציע שתי אפשרויות עבודה-

אחת לכותבים שיש בידם כתב יד גמור והאחרת לכותבים שנמצאים בעיצומו של תהליך הכתיבה.

כתבי יד גמורים מופנים לעבודה עם אחד העורכים שאנחנו עובדים איתם: יהודית קציר, סופרת ומי שליוותה וערכה ספרים של כותבים רבים ב"ספרייה החדשה" ובהוצאת "הקיבוץ המאוחד". עלמה כהן ורדי, עורכת ספרות מקור בהוצאת כנרת זמורה ביתן. אלי הירש, משורר, מבקר ספרות ועורך בהוצאת חרגול (בעבר העורך הראשי של הוצאת מודן). העבודה עם העורך נעשית במתכונת של שני סבבי קריאה ומישוב.

כתבי יד שנמצאים בתהליך הכתיבה מופנים לצוות המלווים שלנו, המורכב מסופרים, בוגרי הסדנאות, מנחי סדנאות ולקטורים בהוצאות השונות. המלווה האישי עובד עם הכותב בפגישות אישיות, אחד על אחד, על הטקסט הקיים ועל המשך הכתיבה. התהליך דינמי ותלוי טקסט. בין המלווים עומר ברק, שרי שביט, מיכל קובזמן, עמיחי שלו, יפתח אשכנזי, אילנה זיידמן, ענבר עמיר ועוד.

פניות למסלול עוברות מיון ראשוני קפדני אשר מטרתו להבטיח שלטקסטים המתקבלים למסלול, אכן יש פוטנציאל עתידי להפוך לספר איכותי.

העורכים

yehudit_kazir_2יהודית קציר
סופרת, עורכת ומנחת סדנאות כתיבה. למדה קולנוע וספרות כללית באוניברסיטת ת"א.
ספריה היו רבי מכר, תורגמו ל-11 שפות וחלקם עובדו לקולנוע ולתיאטרון.
זכתה פעמיים בפרס ראש הממשלה ע"ש לוי אשכול, בפרס ויצ"ו הצרפתי ובפרסים נוספים. עורכת סדרת 'הספרנית' לסיפורת מקורית בהוצאת הקיבוץ המאוחד. חברת מערכת 'הספרייה החדשה' מראשית שנות התשעים.

 

mentors_alma_cohen_vardiעלמה כהן ורדי
עורכת ספרותית, עובדת עם סופרי מקור ותיקים ועם סופרי ביכורים בהוצאת כנרת זמורה דביר. ערכה סדרת עיון ב"ידיעות אחרונות", וספרות מתורגמת בהוצאות שונות. לימדה סדנאות כתיבה ב"קאמרה", דוקטורנטית בחוג לספרות עברית באוניברסיטת באר שבע.

 

 

אלי הירשאלי הירש
משורר, עורך, מבקר ומנחה סדנאות כתיבה.
בעבר העורך הראשי של מודן וכיום עורך הפרוזה של הוצאת חרגול. בעל הטור השבועי "אלי הירש קורא שירה" במוסף הספרותי של ידיעות אחרונות. מלמד במסלול לכתיבה יוצרת בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב.

ליווי אישי לטקסטים

c5b8db9e-9dc0-459e-9701-a195da66d99cמיכל קובזמן, לקטורית מנוסה
המסלול לליווי אישי פותח את שנתו השנייה ומזמין אתכם להיעזר בו. כותבים בעלי רעיון מעולה שלא יודעים איך להתחיל, כאלה החווים מחסום כתיבה שלא נפרם או צורך בליווי אינדווידואלי בפגישות אחד על אחת, מוזמנים לפנות אלינו. מבנה, אופי וכמות הפגישות מותאמים לכל כותב באופן אישי.
לפרטים והרשמה