המלצות בוגרים

You are here:
Home המלצות בוגרים

קרן אייל מלמד:

איך לאמר את זה בלי להישמע דרמתית… אורית ואשכול בסדנא הזו שינו את חיי. הסדנא היתה לי מקום שבו ראו אותי לראשונה כפי שאני. מקום שמצאתי בו את הקול שלי ככותבת וכאמנית. חלל פנוי של שמחת גילוי, תבונה ואהבה הורית מזוקקת. שפע שפעים. בורכתי.

נועה שלו:

אשכול ואורית יודעים לאזן היטב בין עידוד לשיפור, בין העצמה לקרקוע, הם מספקים מרחב יוצא דופן של תמיכה, השראה וגדילה והם באמת ובתמים בית ספר נהדר לכתיבה.

שירה דינור:

בסדנת הכתיבה בהנחיית אשכול ואורית, מדובר רבות על המנוע שמטרטר מתחת לפני הטקסט, מסקרן ומושך את הקוראים להמשיך בקריאה. הסדנה, המנחים והמפגשים השבועיים עם טקסטים ואנשים הכותבים אותם, היו דלק שאיפשר למנוע הזה, בתוכי, להמשיך לעבוד תוך כדי קריאה, כתיבה, מחשבה ובריאה של טקסטים חדשים. תודה.

אלעד נץ:

עברתי שתי סדנאות כתיבה בהנחיית אשכול נבו ואורית גידלי, סדנת מתחילים וסדנת מתקדמים. במסגרת הסדנאות עברתי חוויה יוצאת דופן, מעניינת, מאלפת ומרגשת. הנחייתם של אשכול ואורית כיוונה אותי לשכלול יכולות הכתיבה, באמצעות תרגילים, הכוונה, הערות לקטעים שכתבתי, ופגישות עריכה אישיות. המפגשים השבועיים היו מרתקים, והמתנתי להם בציפייה משבוע לשבוע. יש לי רק מילים חמות וטובות לומר על החוויה שעברתי, שנובעת הן מן המבנה המיוחד של הסדנאות והן מן האישיות, הידע והמקצועיות של אשכול ואורית.

רגב קונטס:

הסדנה של אשכול נבו ואורית גידלי הייתה אחת החוויות הלימודיות המשמעותיות שעברתי בחיי המקצועיים. בתום עשרת המפגשים בסדנה שלהם – לא רק שחידדתי במהירות מפתיעה את יכולות הכתיבה, אלא אף זכיתי בכלים רבי עוצמה שסייעו לדרבן את המוטיבציה המנומנמת שלי לכתוב באופן קבוע ומקצועי. זמן קצר אחרי סיומה של הסדנה התחלתי לראשונה לכתוב לפרנסתי בטור קבוע במגזין עכבר העיר שהתפרסם במשך כשנתיים. בנוסף, כמרצה לעיצוב (שנקר), נבו וגידלי אף השפיעו לטובה על דרכי ההוראה שלי, במיוחד בכל האמור בהענקת משוב ביקורתי לסטודנטים על עבודותיהם היצירתיות באופן בונה ומפרה, ועל ערכן של המתנות הללו, שמוענקות בסדנה שלהם במחירים הוגנים במיוחד, אני יכול להעיד בלב שלם ובנפש חפצה (יש מקרים שביטויים כבולים כן מבטאים אמת מקורית )

יותם טולוב:

הסדנה של אשכול ואורית הייתה עבורי קהילה, גם אם זמנית, של קוראים וכותבים שאפשר להביא אליה את הדבר היקר שנקרא – כתב יד. שנתיים אחר כך, בליווי של אשכול ואורית, פרסמתי אותו כספר וזכיתי לתגובות רבות. אבל המשוב העמוק, המגוון והכן של אותה סדנה נותר חד פעמי באותנטיות שלו.

רוני גלבפיש:

הסדנה של אשכול ואורית היתה עבורי מרחב חם, תומך ומעודד יצירתיות, שבה איפשרו לנו ליצור ולחשוף את היצירה גם בשלבי בוסר, והעניקו בתמורה משוב מקצועי, רציני ומעמיק. יש הבדלים גדולים בין אורית ואשכול כמנחים, ודווקא ברווח שביניהם נוצרת איזו אלכימיה מיוחדת במינה שהפכה את הקבוצה לשיעור נפלא, בכתיבה ובחיים.

איילת גונדר:

הסדנה היתה המקום שבו התחלתי לכתוב את הרומן הראשון שלי, מקום שלקח את החלום הזה של כתיבה והפך אותו לעובדה ממשית. דווקא בגלל שאין שם טיפה של רומנטיקה: אתה קם, אתה מגיע לסדנה, ואתה מתחיל לכתוב. אין ברירה אחרת.

אורי לברון :

הסדנא של אורית ואשכול היא המקום בו למדתי את ההבדל בין סתם כתיבה לבין כתיבה תכליתית, בין כתיבה מפוזרת לממוקדת. מאז הסדנא, כל שעת כתיבה שלי שווה שתי שעות כתיבה שהיו לפניה.

אלעד היימן:

במכונית ישנה יש שטח מת בין המראות, אזור שאם יכנס אליו רכב אחר הנהג לא יוכל לראות אותו לא משנה באיזה מראה יסתכל.

במכונית חדשה יש חיישן שמתריע כשרכב אחר נכנס, בלי להגיד לנהג איך לנהוג או מה לעשות פשוט לסמן- שים לב יש לך רכב בשטח המת.

הסדנה של אשכול ואורית היא פשוט החיישן של השטח המת, בכתיבה בסיפור ובכלל בחיים.

שירה כרמי:

כבוגרת ארבע סדנאות הכתיבה של אורית גידלי ואשכול נבו, וכמי שמוציאה כעת לאור את ספר הביכורים שכתבתי במהלך הסדנאות האלה, אני מברכת על הזכות שהייתה לי לקחת בהן חלק. בעשור האחרון אורית ואשכול התבססו כאוטוריטה הגבוהה ביותר בהנחיית כתיבה יוצרת בישראל, ולראייה, ניתן לזהות כיום דור שלם של סופרים צעירים שהתפתחו בהנחייתם, ושכבר זוכים לשבחים והכרה. הניסיון הרב, הכימיה, הכישרון והמקצועיות של אורית ואשכול מאפשרים להם ללוות כל אחד ואחת מתלמידיהם ליווי אישי ומדויק, ולהוציא מכל כותב את הבשורה שהוא נושא. הם משקיענים, רהוטים ובהירים מאוד בדרך בה מנתחים את הטקסטים, תוך שמירה על המרחב האמנותי של כל כותב, טעמו וסגנונו האישי.

על אף היותם מוכרים וותיקים בזירה הספרותית השיח שלהם עם התלמידים הוא לעולם חם וצנוע, וחף מכל אינטרס. טובת הטקסט וטובתו בלבד היא שעומדת לנגד עיניהם, והם לא יחדלו מלעסוק בו עד שהפוטנציאל הגלום בו ימומש.

אין לי ספק שפרק ההיסטוריה של הספרות העברית אותו אנחנו חיים היום כולל בתוכו את השפעתם המבורכת והמכרעת של השניים, שתורמים לה, במישרין ובעקיפין, תרומה עצומה.

מיכל צימרמן:

סדנת הכתיבה של אורית ואשכול היא בית ספר מדהים שלומדים בו המון תוך כדי חיבוק חם.

הסדנה פתחה לי את הראש ואת הברז של המילים וסיפקה לי סביבה מקצועית ונעימה שדוחפת ותומכת בדיוק במקומות הנכונים ובדרכים הנכונות. כותבים בכל שלבי הכתיבה יכולים למצוא בה מקום ולהשתפר בזכותה. סדנת חובה.

גיל לבנוני:

עונג ואושר ודמיון ואנשים מדברים עם אנשים. מהבטן. מקצועי ורגיש ואמיתי ולבבות מדברים.

שי בלנק:

הסדנה הזו היא חוויה חוץ גופית. אומנותית. פילוסופית. במקביל אשכול ואורית מציידים את המשתתפים בארגז כלים פרקטי מטורף לכתיבה ומאפשרים אותה.
זה בעיקר טונה של כיף.