כתיבה באונליין – המקומות המסעירים שהמקלדת יכולה להגיע אליהם

You are here:
Home כתיבה באונליין – המקומות המסעירים שהמקלדת יכולה להגיע אליהם

סדנת אונליין ב"סדנאות הבית" היא פורמט חדשני שמנצל את ההזדמנות התרבותית שעולם הזום פתח בפנינו.

זו תשובה מסעירה לשאלה: "מה אנחנו יכולים לעשות בסדנא שלא עשינו קודם, בסדנא פנים אל פנים?"

כי כשהקורונה תפסה את העולם, לרבים מתלמידינו אסור היה לצאת מהבית.
לתקופות מסוימות אסור היה לכולנו לצאת מן הבית. צריך היה לכתוב דרך הזום ודרך תקשורת אלקטרונית. תוך שבוע נאלצנו להעביר את כל עשרים הסדנאות הארציות שלנו לרשת.

זה המשיך מהעובדות המשמחות באמת –

לאנשים שלנו היה יותר פנאי לכתוב, ומכל מסך מחשב של כל כותב שלנו נפתח חלון קטן לאינסוף – האינטרנט. האפשרויות לכתיבה אם כן השתנו לחלוטין, במקום לכתוב רק בגבולות החדר אפשר היה לכתוב בגבולות העולם כולו – לשוט בין מקורות השראה ברשת, לטייל לתוך ספריות של אנשים שמעניין אותנו להציץ אליהן, להתחפש לאוואטרים שונים, להגריל גירויים אקראיים לכתיבה, להשתמש בתוספי כתיבה שפיתחנו, לראיין זרים ולהכניס אותם לסיפור, לצוד עובדות אמיתיות ומוזרות, לצוד אנקדוטות, לעשות תחקירים היסטוריים מקיפים, לאתר סיפורים שרק חיכו שנגלה אותם, ולהמציא סיפורים שלא יכולים היו להברא לו לא היינו נפתחים למשחקיות ולהזדמנות שבשיטוט בין לינקים, ללמוד תחומי כתיבה חדשים, לרתום מנועי חיפוש תרגום והשלמה אוטומטית לכתיבה, לגלות צורות קלאסיות, לשלב מוזיקה בכתיבה, לקבל רעיונות מגירויים ויזואליים, להפוך את מרחב הסדנא למרחב של משחק השראה וגילוי.

סדנאות הרשת שלנו חוגגות את הגילוי הזה. אנחנו משתמשים בחפצים מebay כדי לכתוב סיפור, עושים שיעורי לילה בחצות כדי ליהנות מכתיבה בחושך, מארחים כותבים מובילים בתרבות כי פתאום לכולם יש זמן לדבר איתנו מהסלון שלהם לסלון שלנו, מפתיעים זה את זו עם זהויות אלמוניות וחדשות, התכתבויות מפתיעות, מפגשים לא צפויים, כל ההמון שפע הזה שפתאום נמצא בלחיצת מקש אחד מאיתנו.

אז בתוך המציאות המורכבת שאנו חיים בה, אתם מוזמנים לפתוח את החלון הזה לאינסוף ביחד איתנו. אנחנו מתרגשים מההזדמנות שההיסטוריה זרקה לחיקנו, ומקווים לחלוק את ההתרגשות הזו אתכם ולכן פתחנו סדנאות אונליין חדשות וזה גם מה שיקרה לסדנאות הרגילות שלנו, במידה ונצטרך כולנו לחזור לתוך הבתים.

 

 

רוצים לדעת עוד?

אורית גידלי בפודקאסט חשבונית ירוקה https://podcast.greeninvoice.co.il/podcast/forget-what-you-dont-have/

אורית גידלי ב"רווחים" של כנרת רוזנבלום https://kinneretrosenbloom.com/zoomingoritgidaly/