המנחים

You are here:
Home המנחים

אשכול נבואשכול נבו

סופר ומנחה סדנאות כתיבה. אשכול הנחה סדנאות כתיבה במוסדות שונים, ביניהם בית הספר לקולנוע “סם שפיגל”, האקדמיה לאומנויות “בצלאל” ואוניברסיטת תל אביב. מזה 19 שנה הוא מנחה בצוותא עם אורית גידלי את “סדנאות הבית”.
למידע נוסף

אורית גידליאורית גידלי

משוררת, וסופרת ילדים. מנחה לכתיבה, מרצה באוניברסיטת תל אביב, מזה 19 שנה היא מנהלת בצוותא עם אשכול נבו את בית הספר לכתיבה “סדנאות הבית”.
למידע נוסף

דנה ברגר

דנה ברגר היא זמרת ויוצרת כותבת ומלחינה מגיל חמש עשרה. בימים אלה הוציאה לאור את אלבומה השמיני. מופיעה ברחבי הארץ ללא הפסקה. בשנים האחרונות החלה ללמד כתיבה יוצרת במסגרות שונות, קיימה סדנאות כתיבה בעמותות לנשים נפגעות אלימות, ביה”ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, מכללת ספיר, לימדה במכללה האקדמית אונו- בהד ביה”ס למוסיקה, ועוד.


דורי מנור - משורר, עורך ומתרגם

דר’ דורי מנור

משורר, עורך, מתרגם, מסאי וחוקר ספרות ישראלי, חתן פרס טשרניחובסקי לתרגומי מופת (2008), הפרס לעריכה ספרותית על עריכת “הו!” (2011) ופרס יהודה עמיחי למשוררים עבריים (2015).
משתף פעולה ככותב וכמתרגם עם מוזיקאים.
בעל תואר אביר במסדר האמנויות של צרפת על תרומתו להפצת התרבות הצרפתית. פרסם חמישה ספרי שירה האחרון שבהם, “נפש אחת אחריך”, ראה אור  ב-2019

 

lior2_mentorליאור אנגלמן

נשוי לעינת, אב לחמישה ילדים, מתגורר בכפר סבא. מלמד תורה ומרצה. מחבר הספר “שקופים” – אסופת סיפורים קצרים, ומחבר הרומן “לא מפסיקים אהבה באמצע“. מנחה סדנאות כתיבה.

 

 

שרי שביט

שרי שביט היא סופרת, משוררת ועורכת ספרות וטלוויזיה. ספריה: “ברוריה הפקות”, “הכל זריז” וספר השירה “ומה יש עוד” (הוצאת אחוזת בית ספרים). ערכה את מדור הספרים של ynet, ואת הפרוזה המתורגמת בהוצאת מטר. מנהלת אמנותית של פסטיבלי ספרות ותרבות. עורכת ומגישה את תוכנית הספרות הטלוויזיונית “שוברים שורה”. זוכת פרס “שירה על הדרך” ומפעל הפיס לשירה.

מנחה - אלי אליהואלי אליהו

משורר ועיתונאי. זוכה פרס שרת התרבות ופרס ראש הממשלה למשוררים.
מחבר הספרים “אני ולא מלאך”, “עיר ובהלות”, “איגרת אל הילדים.” (עם עובד).

דרור משענידרור משעני

דרור משעני הוא סופר ומורה בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב.
ספריו: “תיק נעדר”, “אפשרות של אלימות”, “האיש שרצה לדעת הכול” (שלושתם בסדרת הבלש אברהם אברהם) והרומן החדש “שלוש”.

 

 

סדנת פיזמונאות - יהלי סובוליהלי סובול

יהלי סובול, כותב טקסטים ומלחין אותם מאז שהיה בן עשר. כתב בעיקר ללהקה שלו, מוניקה סקס, וגם לאמנים אחרים כמו אריק איינשטיין, יהודית רביץ, יזהר אשדות, אסף אמדורסקי ועוד.

שירלי יובל יאיר - הפסיכולוגית, סופרת ומוזיקאית

שירלי יובל יאיר

פסיכולוגית, בעלת M.A בפסיכולוגיה קלינית. מטפלת, מנחה סדנאות, מלמדת ומרצה על פסיכולוגיה חיובית, המדע של האושר.
מחזאית וסופרת לילדים, שכתבה בין היתר את סידרת רבי המכר “גיבורים אמיתיים” – יחד עם דר’ טל בן שחר, סידרה המתרגמת את הרעיונות המרכזיים של הפסיכולוגיה החיובית – לעולמם של ילדים הורים ומחנכים.
בין לבין, שירלי היא גם מוזיקאית, ובהרצאותיה השונות, הן לקהל הרחב והן באקדמיה – היא משלבת מוזיקה ומערבבת יחד מילים וצלילים.

דקלה קידר

סופרת, תסריטאית ומלמדת כתיבה. פרסמה שבעה ספרים (בהם “בתים של אחרים”, “משהו פשוט מסובך”, “ג’ורג’י”) שתורגמו לשפות שונות, כלת פרס דבורה עומר לספרות ילדים ונוער. סיפורים פרי עטה ראו אור באנתולוגיות בארץ ובעולם. כתבה בסדרות כמו “פרשת השבוע”, “מסכים” ואת הסרטים הקצרים “התנגשות” ו”הילד של דיאנה”. כעת מפתחת סדרת דרמה עבור תאגיד כאן. עורכת תסריט, יועצת ומלווה תהליכי פיתוח בסרטים ובסדרות כמו “שכונה”, “כפולה”, “כוכב הצפון”, “כדברא”, “גאליס”, “החממה” ועוד. מנחה בחממות פיתוח תסריט מטעם קרנות הקולנוע (המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים, קרן מקור). ומשמשת יועצת תוכן לגופי שידור ולחברות הפקה. מלמדת כתיבה בסם שפיגל, בבית הספר לקולנוע מעלה ובספריית בית אריאלה.

 

keren_mentorsקרן איל מלמד

מנחת סדנאות כתיבה ומעצבת תלבושות לקולנוע ולטלוויזיה. בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל-אביב, והמסלול לתסריטאות בבית הספר לקולנוע סם שפיגל. זוכת פרס הצטיינות לתסריטאות ע”ש אלישע הרכבי. זוכת פרס האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה לשנת 2013, על עיצוב התלבושות לסדרה ״שטיסל״ ובשנת 2015 על הסרט ״חתונה מנייר״.

ilana_mentorsאילנה זיידמן

סופרת ומנחת סדנאות כתיבה.
סיפרה ‘יונה חצי לבנה’ יצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד. השנה הוציאה את ‘החליל המכשף והכיבשה הרקדנית’ בהוצאת הקיבוץ המאוחד. סיפור קצר שלה זכה בתחרות הסיפור הקצר של הארץ. אילנה היא גם מעצבת גרפית וספרית.

ענת הררי

מנחה ובוגרת “סדנאות הבית”.

פסיכולוגית ומטפלת משפחתית, מנחה סדנאות לאנשי טיפול.
פרסמה את הספרים “הולדת סבתא”, “מאה אמהות, מאה זיכרונות”, ו”ילד טוב דיו – להיות הורים למתבגרים”,
כולם יצאו בהוצאת בבל.

איילת גונדר-גושן

סופרת ופסיכולוגית
ספרה “לילה אחד, מרקוביץ'” זכה בפרס ספיר לספר ביכורים ובפרס ADEI-WIZO האיטלקי.
ספרה “להעיר אריות” זכה בפרס JQ הבריטי ונבחר למאה הספרים הטובים של הניו יורק טיימס.
ספרה השלישי “השקרנית והעיר” היה בחירת העורכים בפיפל מגזין, ומועמד לפרס וינגייט בבריטניה.
ספריה תורגמו ל-16 שפות.

מנחה - נועה מנהייםנועה מנהיים

עורכת ומסאית,
ראש מחלקת ספרות עברית בהוצאת “כנרת-זמורה-דביר”, בעלת טור ב”גלריה שישי” של עיתון “הארץ” ומחברת “הרשת התרבותית – מסות על מסעותיהם של הרעיונות” (2019, הוצאת “גרף”)

במשך כעשור היתה מבקרת קולנוע וספרות ובחמש-עשרה שנותיה בהוצאה לאור ערכה למעלה משישים כותרים, בהם ארבעה זוכי פרס “ספיר”.


ענבר אמיר

תסריטאית ומחזאית, כותבת תסריטים לטלוויזיה. המחזה האחרון שכתבה “י’4” נבחר ע”י הקרן לכתיבת מחזאות מקורית לשנת 2014. כתבה יצרה ומשחקת בהצגה “תהיי את” שעלתה על במות ברחבי הארץ, בפסטיבלים שונים וכן שודרה ברדיו. ענבר מנחה סדנאות באומנות הסיפור (storytelling) ובימים אלה היא עובדת על קובץ סיפורים.


יפתח אשכנזי

פרסם חמישה ספרי פרוזה (האחרון “גיא בן הינום” בהוצאת כנרת זמורה דביר, 2019). כמה מספריו של יפתח תורגמו לשפות אחרות. הוא פרסם סיפורים בכתבי עת בארץ ובעולם ובעיתון “הארץ”. מאז-2008 מפרסם יפתח רשימות ביקורות על ספרים שפורסמו במדור תרבות וספרות של “הארץ”, ב”מעריב”, ובאתר “מאקו”. יפתח מנחה סדנת כתיבה במרכז הבין-תחומי בהרצליה ובסדנאות הבית.
זכה בפרס ראש הממשלה לעידוד היצירה הספרותית בשנת תשע”ז.

שגיא כהן - מנחה בסדנאות הבית

שגיא כהן

מורה להיסטוריה וסגן מנהל בתיכון רנה קסין בירושלים. מחבר הספר “כולם נשא הרוח”.
בוגר האוינברסיטה הפתוחה במדעי הרוח והחברה, ומוסמך האוניברסיטה העברית בהיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו.


ענב שור דיעי

מטפלת באמנות, מחברת הספר טיול שנתי (כנרת זמורה ביתן, 2014)

ילי שנר

ילידת קיבוץ לוחמי הגיטאות 1985, בעלת תואר ראשון בספרות עברית ומחשבת ישראל ובוגרת לימודי ביבליותרפיה.
משוררת, מלמדת כתיבה יוצרת, ביבליותרפיה וספרות. ספר שיריה “כותנה” ראה אור בשנת 2016 בהוצאת כרמל.

רעות אקשטיין בלום - סופרת ותסריטאיתרעות אקשטיין בלום

החליטה להיות סופרת ותסריטאית, אחרי שניסתה לעבוד בכל מקום אפשרי, ספרה אי זוגי יצא לאור בהוצאת מודן ב2016. בשנת 2019 יצא לאור ספרה “מפתח אפס” בהוצאת מודן.
סיפורה הקצר “קריוקי שואה” פורסם בקובץ “גן הגיבורים” בהוצאת סטימצקי.

רוני ברודצקי - במאית וכותבת.רוני ברודצקי

במאית וכותבת. מנהלת הקבוצה החיפאית של תיאטרון חיפה. בין הצגותיה: אקווריום, קרקס של יהודים, איך לקום מכיסא,  ונוספות…

ספרה “בריכה כמעט אולימפית” יצא לאור בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

יונתן ברג - משורר וסופריונתן ברג

יליד 81, משורר וסופר. פרסם שלושה ספרי שירה, ממואר, וצמד רומנים. זוכה פרס ראש הממשלה, פרס שרת התרבות, פרס עמיחי לשירה ומלגת פרדס של הספרייה הלאומית. מתגורר בירושלים.

אורלי סיגל

אורלי סיגל

מחברת הספר “בואי” בהוצאת כנרת זמורה דביר (2019) ו”ניסויים פתוחים” בהוצאת כנרת זמורה דביר (2018).
בלוגרית ומנחה מזה עשרים ואחת שנים, עם התמחות בחשיבה המצאתית וניהול חדשנות. מלווה כותבים ומרצה אורחת באוניברסיטאות בארץ ובחו”ל. בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בפסיכולוגיה ארגונית (LSE בלונדון). בוגרת “סדנאות הבית”.

ליאת אלקיים

ליאת אלקיים

בעלת הטור “טיסות יוצאות/טיסות נכנסות” במוסף הארץ ומרצה במחלקה לתרבות במכללת ספיר. זוכת פרס האקדמיה לאמנות ברלין על הסיפור הקצר “זמן שאול”. הרומן הראשון שלה “אבל הלילה עוד צעיר” ראה אור בשנת 2019 בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

אסף גברון

אסף גברון

פירסם שישה רומנים, קובץ סיפורים וקובץ ביקורות פלאפל. ספריו, סיפוריו ומאמריו תורגמו לשש-עשרה שפות וזכו בפרסים בישראל (בהם פרס ברנשטיין ופרס ראש הממשלה לסופרים), גרמניה, צרפת, הולנד ואיטליה. ספרו האחרון הוא ‘שמונה-עשרה מלקות’.

אלטייב ע'נאים

אלטייב ע’נאים

הנו משורר, עיתונאי, מסאי ועורך ספרות. ע’נאים יליד שנת 1982, בכפר (שנהיה לעיר-כלאיים) באקה אל-ע’רבייה, על קו התפר. אלטייב ע’נאים כותב בשתי השפות הערבית והעברית ומתרגם מ ואל שתיהן. הוא תירגם עד עכשיו שתי אנתולוגיות של ספרות פלסטינית עכשווית לשפה העברית, הראשונה אנתולוגיה של שירה, והשנייה “נכבה לייט”, הנה אנתולוגיה של סיפורת פלסטינית עכשווית. במסגרת עבודתו העיתונאית, הוא ראיין הרבה דמויות ערביות לעיתונות העברית, ודמויות ישראליות יהודיות לעיתונות העברית. ע’נאים היה חבר מערכת במגזין “ארץ אחרת”, עד לסגירתו, הוא סגן עורך כתב העת “מטען” בתל-אביב, חבר מערכת בכתב העת “מעיין” הספרותי. ע’נאים גם מוציא לאור (הוצאת “אוסול”) שפרסמה עד עכשיו שני ספרי מחקר. ע’נאים השתתף בפסטיבלים ספרותיים בארץ ובחו”ל.

דנה פאר

מרצה לכתיבה משפטית ואקדמית ובעלת הבלוג “משפט פשוט”, העוסק בכתיבה המשפטית בישראל. חברה בוועדה לניסוח משפטי בלשכת עורכי הדין, כותבת בעלון הוועדה “לשון ומשפט” ופועלת לקידום הנגשתם של טקסטים משפטיים לציבור הרחב. בעלת ניסיון עשיר בעיתונות רשת (כתיבה ועריכה). פרסמה מגוון כתבות וטורים קבועים באתרים נענע10 ו-Ynet – כולל הטור הפופולרי “יפן זה כאן”, שכתבה במהלך השנה שבה התגוררה ביפן.

רותי עפרוני - מנחה

רות עפרוני

הפכה טור פופולארי בפייסבוק לספר סיפורים אישי וחשוף “שנת השועל – רשימות מהיומן של אישה כמעט נורמטיבית” (כנרת זמורה, 2018). זה קרה אחרי שנטשה בהקלה קריירה ארוכה בטלוויזיה כעורכת חדשות ותוכניות אקטואליה, מנהלת פיתוח פורמטים תיעודיים וריאליטי ועורכת תוכניות אולפן. היא בוגרת החוג לתקשורת ועיתונאות והחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית ומוסמכת בקולנוע תיעודי מאוניברסיטת ג’ורג’ וושינגטון. בימים אלה מלמדת צילום בתיכון וכותבת רומן אישי שני.

סדנת כתיבה בהנחיית נתנאלה שלזינגר

נתנאלה שלזינגר

סופרת ודרמה תרפיסטית. מורה לאימפרוביזציה בתנועה. מנחה סדנאות כתיבה ואמא לארבעה. מחברת הספר “אחרי המעשים” בהוצאת מודן אשר זכה בפרס משרד התרבות ונכנס לרשימת רבי מכר.

מיכל קובזמן

מיכל קובזמן

מלווה כותבים בתהליך הכתיבה מטעם ״סדנאות הבית״ ועזרה לספרים רבים לצאת לאור. עבדה כלקטורית ב״עם עובד״. ספר הביכורים שלה, ״רומן״, ראה אור בהוצאת כינרת זמורה ביתן.

שירה כרמי

שירה כרמי

סופרת ומנחת סדנאות כתיבה, ניהלה את סינמטק חולון ואת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים. בעלת תואר ראשון מטעם החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב. הסיפור הקצר שכתבה, “אם את יודעת מה אני אומרת” זכה במקום השני בתחרות הסיפור הקצר של הארץ לשנת 2013. סיפור קצרצר נוסף שלה זכה במקום הראשון בתחרות צרצר פיס לשנת 2013. ספרה הראשון, קובץ סיפורים בשם “האהבה הכי גדולה בעולם”, יצא לאור בשנת 2015 בהוצאת אחוזת בית. בין השנים 2012-2019 התגוררה עם משפחתה בזימבבואה, אפריקה, ולאחרונה חזרה להתגורר בישראל.

רן דברת

רן דברת

מיוצרי הסדרות -“אבא משתדל” (כאן 11) ו- “לה פמליה” (ערוץ עשר/ רשת). כותב ראשי של תכנית המערכונים “קצרים” ושל תכנית הסטנד אפ “מחוץ לחוק עם רועי לוי”. כותב מופע הסטנד אפ של ליטל שוורץ והמופע- “לסלאו לא נחה” של חנה לסלאו.מחזאי ההצגה “לא משלנו” (תיאטרון באר שבע) כותב בתוכניות קומיות בולטות.

טל בדיחי - מנהלת המסלול לליווי כתבי יד

טל בדיחי

בוגרת סדנאות הבית ומלווה כותבים בתהליך הכתיבה. מנהלת מסלול הליווי לכתבי יד. בעלת תואר ראשון למדעי המדינה ותקשורת באוניברסיטת בר אילן. ספר הביכורים שלה, “עגלות”, ראה אור בהוצאת מודן.

ענת לב-אדלר

ענת לב – אדלר

עורכת, סופרת ועיתונאית בידיעות אחרונות כבר 32 שנים, מחברת רב המכר “כותבת ומוחקת אהבה”, בעלת סדרת מוצרי השראה מבוססי תוכן, אקטיביסטית למניעת אלימות כלפי נשים, חולמת על פריז, גרה בתל-אביב, כותבת עכשיו את הרומן השני שלי ועוד כמה דברים שבקרוב תדעו

צילום: ליה יפה

שייח’ה חוסיין חליוה

נולדה בכפר בדואי לא מוכר ליד העיר חיפה, גרה ביפו. למדה לתואר ראשון ושני בערבית באוניברסיטת תל אביב. עסקה בהוראה ובהדרכה ופיתוח תכניות לימודים, ובניהול תכניות מנהיגות חינוכיות במזרח ירושלים מטעם המכון הדמוקרטי-חינוך וחברה. פרסמה ארבעה ספרים. שירים וסיפורים שלה תורגמו לעברית, אנגלית, גרמנית, בולגרית ופורסמו במגזינים וכתבי עת. ספרה הרביעי זכה בפרס אלמולתקא לסיפור הקצר בשנת 2019.

צילום : בר גורדון

 

 

ליאורה רוזנפלד סופר

עיתונאית וסופרת. בוגרת “סדנאות הבית”. ספרה הראשון, “תפוזי דם”, יצא לאור בהוצאת כינרת זמורה דביר.

צילום : שרית צרפתי

 

 

אסף שנהב

סגן אלוף העולם בפואטרי סלאם, משורר שירה מדוברת, ראפר, מנחה סדנאות כתיבה וביצוע של ספוקן וורד בכל הארץ מזה שש שנים.

עוסק ביצירת מרחבים לביטוי עצמי, שמאפשרים פגיעות, מגוון ועומק ללא תחושת שיפוטיות. בעל נסיון רב בהנחייה, בין היתר, של צוותי חינוך ובני נוער ממגוון הקשת החברתית והגיאוגרפית.

 

צוות ניהולי

מיכל עמית

מנהלת אדמינסטרטיבית
בעלת תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותולדות האמנות, האוניברסיטה העברית בירושלים. עוסקת בסטיילינג.