אשכול נבו

You are here:
Home אשכול נבו

אשכול נבו – סופר ומנחה סדנאות כתיבה.

סופר ומייסד בית הספר לכתיבה "סדנאות הבית" בצוותא עם אורית גידלי. בית הספר הינו עסק חברתי אשר חרת על דגלו לקדם את הסובלנות, האמפתיה והקשב בחברה הישראלית.

ספריו:

"צימר בגבעתיים" – ספר פרוזה ראשון פרי עטו, יצא לאור בהוצאת זמורה-ביתן בפברואר 2001  וזכה לביקורות חמות.

בשנת 2004 יצא לאור הרומן "ארבעה בתים וגעגוע" הספר היה מועמד לפרס ספיר צעד למעלה משנה ברשימת רבי המכר, זכה ב"ספר הזהב" ו"ספר הפלטינה" של התאחדות הוצאות הספרים. ובשנת 2008 זכה בפרס ע"ש ריימונד ואלייר בצרפת, המוענק לסופר ישראלי שיצירתו מתורגמת בפעם הראשונה לצרפתית. "ארבעה בתים וגעגוע" עובד להצגת תיאטרון שעלתה בברלין ב2010.

הרומן הבא של אשכול נבו בעברית, "משאלה אחת ימינה" (2008)

זכה ב"ספר הזהב" ו"ספר הפלטינה" של התאחדות הוצאות הספרים בישראל, נמכר כ-100000 עותקים, יצא לאור במהלך 2010 בבריטניה, צרפת, גרמניה ואיטליה. וזכה בפרס "אדי ויצ"ו" באיטליה. הצגה על בסיס הספר הועלתה בתיאטרון בית לסין.

"אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה", ספר הילדים של אשכול נבו, יצא לאור ב2010, זכה בספר הזהב של התאחדות הוצאות הספרים. מחזה על פי הספר הועלה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים 2011.

הרומן הבא של אשכול נבו, "נוילנד", יצא לאור בחודש מאי 2011, זכה ב"ספר הפלטינה" של התאחדות הספרים ובפרס "ספר השנה" של סטימצקי.

"המקווה האחרון בסיביר" יצא לאור באוקטובר 2013. וזכה בפרס "סטימצקי".

"שלוש קומות" יצא לאור בפברואר 2015. זכה בפרס "הספר הטוב ביותר של השנה" מטעם הקוראים בתל אביב. זכה בפרס ויצ"ו צרפת, בפרס "אוסקאדי דה פלאטה" בספרד ותורגם ל11 שפות. "שלוש קומות" עובד לסרט בינלאומי בבימויו של הבמאי האיטלקי הנוסע נני מורטי שהוצג בפסטיבל קאן 2021.

הרומן הבא של אשכול נבו, "הראיון האחרון" יצא לאור באוגוסט 2018, זכה בפרס ויצ"ו איטליה והיה ברשימה הקצרה לפרס ה"פמינה" היוקרתי בצרפת.

"גבר נכנס בפרדס" של אשכול נבו יצא לאור במאי 2021. וזכה ב"ספר פלטינה" מטעם התאחדות הוצאות הספרים.

הסיפור הקצר "לימונדה" מאת אשכול זכה בפרס או.הנרי היוקרתי בארה"ב לסיפור הקצר הטוב של השנה.

אשכול נבו הוא תסריטאי שותף לסרט "האם זה אתה?" (במאי: דני מנקין) שזכה בפרס אופיר לסרטי ביכורים 2014 ומחזאי שותף להצגה "ספינינג" שהועלתה בתיאטרון "הבימה" ב2018 .

נשוי לענת ואב לשלוש בנות.

 

 

 

 

צילום: הניקה בוגנברגר

המקווה האחרון בסיביר

נוילנד

אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה

משאלה אחת ימינה

3 קומות

ארבעה בתים וגעגוע

צימר בגבעתיים

גבר נכנס בפרדס