להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828 (בין 9:00-13:00)
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.

בהנחיית רות עפרוני

ימי ד' / 19:00-22:00  / החל מה 11.12.2019

עשרה מפגשים שבועיים

יכול להיות שאתם חולמים על ספר. או אולי דווקא על בלוג, טור או עמוד פייסבוק עם תכנים חזקים וקהל קוראים סקרן ונאמן. הבמה לא משנה. מה שמשנה זה שמתחשק לכם לכתוב אותכם הכי מרתק וכנה ואמיץ שאפשר.

הסדנה לכתיבה אישית מיועדת למי שיש לו רעב לדבר האמיתי. למי שמאמין שסיפורים טובים אפשר למצוא ולא רק להמציא. למי שבוער בו משהו בפנים, שהוא חייב להוציא.

בעשרה מפגשים שבועיים נתנסה בכתיבת מציאות בכלים של בדיון. נהפוך דפים של יומן אישי לסיפורים קצרים. נדבר על כתיבה חשופה ומציצנות. נבחן פרסונות בכתיבה אישית, נשאל על נוסטלגיה מול זיכרון, על כתיבה קרה מול התרפקות. נלמד מתי מותר לשקר. נלמד איך לשקר. נלמד איך לכתוב כמו אף אחד אחר. את כל אלה נגלה ברכות, בהומור, באחווה, ביצירת מרחב בטוח ובאווירה של אמון ואינטימיות, בשיחה, משוב מתמיד וקשב גדול וסקרני.

במהלך הסדנה נארח למפגש חד פעמי שניים מהכותבים האישיים המעניינים שפועלים פה:

עם הקומיקסאית ובעלת הטור דניאלה לונדון דקל  נדבר על כתיבה חזותית, מינימליזם ואג'נדה פוליטית בגוף ראשון מצחיק. את הזמר והראפר רביד פלוטניק (נצ'י נצ') נשאל על טקסטים כנים לפנים, שפת דיבור, אומץ, ואיך אפשר לכתוב היפ-הופ קשוח על פתח תקווה.

כמובן שגם נקרא לא בשביל לנתח. אלא בשביל לעשות ריגול תעשייתי, אצל אלה שכבר עשו את זה קודם-  החל אוגוסטינוס ועד קארל אובה שם-משפחה-ויקינגי. דרך לינה דנהאם, פול אוסטר, שילה האטי, דיויד פוסטר וואלס, מירנדה ג'ולי, יעל נאמן ואחרים.

 

רותי עפרוני - מנחה

רות עפרוני הפכה טור פופולארי בפייסבוק לספר סיפורים אישי וחשוף "שנת השועל – רשימות מהיומן של אישה כמעט נורמטיבית" (כנרת זמורה, 2018).
זה קרה אחרי שנטשה בהקלה קריירה ארוכה בטלוויזיה כעורכת חדשות ותוכניות אקטואליה, מנהלת פיתוח פורמטים תיעודיים וריאליטי ועורכת תוכניות אולפן.

היא בוגרת החוג לתקשורת ועיתונאות והחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית ומוסמכת בקולנוע תיעודי מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון.
בימים אלה מלמדת צילום בתיכון וכותבת רומן מציאות שני.

כל "סדנאות הבית" זוכות לליווי מקצועי של אורית גידלי ואשכול נבו.

הליווי המקצועי כולל סיוע בבניית התכנים של הסדנאות, והדרכה אישית של כל מנחה ומנחה לקראת ולאורך כל סדנא.

בנוסף, יצטרפו תלמידי "סדנאות הבית" למשפחת התלמידים שלנו, וייהנו מהנחות משמעותיות לכל האירועים שיתקיימו בסטודיו ביפו בשנה הקרובה: מפגשי שישי השראה, מפגשי סופר, ומפגשי אמן-אורח.