סדנת כתיבה אישית בגוף ראשון

You are here:

בהנחיית רות עפרוני

ימי א' / 19:00-22:00 / החל מה22/01/23

עשרה מפגשים שבועיים

המפגשים מתקיימים ב"עדנה" ביפו

יכול להיות שאתם חולמים על ספר. או שאולי על בלוג, או טור, או עמוד פייסבוק עם תכנים חזקים וקהל קוראים סקרן ונאמן. יכול להיות שאתם כותבים רק לעצמכם. הבמה לא משנה. מה שמשנה זה שמתחשק לכם לכתוב אותכם הכי מרתק וכנה ואמיץ שאפשר. הסדנה לכתיבה אישית מיועדת למי שיש לו רעב לספר סיפורים אמיתיים.  למי שמאמין שסיפורים טובים אפשר למצוא ולא רק להמציא.

בעשרה מפגשים שבועיים נתנסה בתיעוד וכתיבת המציאות שלנו. נהפוך דפים של יומן אישי לסיפורים קצרים. נדבר על כתיבה חשופה ומציצנות. נבחן פרסונות בכתיבה אישית, נשאל על נוסטלגיה מול זיכרון, נתרגל התבוננות וכנות, נצא למשימות ריגול בתוך החיים שלנו עצמנו. נלמד איך לכתוב כמו אף אחד אחר. את כל אלה נגלה ברכות, בהומור, באחווה, ביצירת מרחב בטוח ובאווירה של אמון ואינטימיות, בשיחה, משוב מתמיד וקשב גדול וסקרני.

רות עפרוני

"אני לא רוקנרול. כשבסוף הופעה מישהו מנפץ גיטרה אני תמיד חושבת פאק, מי ינקה את כל הבלגן הזה. התחתנתי עם הבן של השכנים שאני מכירה מאז גיל שש. אני לא יוצאת מהבית בלי קרם הגנה וחזייה. אני אוהבת כשיורד גשם ומתבטלים דברים. כמו דייט עם חברות או יום כיף. אני שונאת יום כיף. אני פולה כינים בעדינות. אני לא שותה סמים. לא הייתי בדנג'ן. תחפושות מביכות אותי. אני שונאת ספורט אתגרי. אפילו את המילה אתגרי אני שונאת. אני כן רואה ממטר. הלבן בעיניים שלי מרושת נימים עייפים. כשהשעון מכה סילבסטר אני כבר נוחרת עם כיסוי עיניים ורולים. סתם, בלי רולים. אבל בתוך כל הסחיות הזאת אני כותבת. וכשאני כותבת – אני לא חושבת מי ינקה את שברי הגיטרה. כשאני כותבת אני יכולה לנפץ אקורדיון או שניים בעצמי. כי על הבמה הזאת של הכתיבה, אני חופשיה. "

רותי עפרוני - מנחה

 

מחברת הספר "שנת השועל – רשימות מהיומן של אישה כמעט נורמטיבית" (כנרת זמורה, 2018) ומנהלת תוכן בכירה בחברת הפקה. בוגרת החוג לתקשורת ועיתונאות והחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית ומוסמכת בקולנוע תיעודי מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון. בעמוד הפייסבוק שלה היא מרבה (מדי) לכתוב על משפחתה, ילדיה, וזרים תמימים מהם היא גונבת סיפורים.

 

כל "סדנאות הבית" זוכות לליווי מקצועי של אורית גידלי ואשכול נבו.

הליווי המקצועי כולל סיוע בבניית התכנים של הסדנאות, והדרכה אישית של כל מנחה ומנחה לקראת ולאורך כל סדנא.

בנוסף, תלמידי “סדנאות הבית” ברחבי הארץ יצטרפו למשפחת התלמידים שלנו, וייהנו מהנחות משמעותיות לכל האירועים והמפגשים של “סדנאות הכתיבה” בשנה הקרובה.

להרשמה לסדנה התקשרו 052-6884828 (בין 9:00-13:00)
או שילחו אלינו את הטופס הבא, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.

הרשמה לסמסטר סתיו:

    אשמח לקבל דיוור ולדעת מה חדש

    הרשמה לסמסטר חורף:

      אשמח לקבל דיוור ולדעת מה חדש