המנחים

You are here:
Home המנחים

אשכול נבואשכול נבו

סופר ומנחה סדנאות כתיבה. אשכול הנחה סדנאות כתיבה במוסדות שונים, ביניהם בית הספר לקולנוע "סם שפיגל", האקדמיה לאומנויות "בצלאל" ואוניברסיטת תל אביב. מזה 17 שנה הוא מנחה בצוותא עם אורית גידלי את "סדנאות הבית".
למידע נוסף

mentors_oritאורית גידלי

משוררת, וסופרת ילדים. מנחה לכתיבה, מרצה באוניברסיטת תל אביב, מזה 17 שנה היא מנהלת בצוותא עם אשכול נבו את בית הספר לכתיבה "סדנאות הבית".
למידע נוסף

mentors_raananרענן שקד

הוא כותב הטור "סיירת שקד" במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" ונחשב לכותב האישי המוביל בישראל. עורך מגזין הגברים ״בלייזר״, יצר את הקומדיה "בלתי הפיך" בכיכובה של עדי אשכנזי המבוססת על חייו.

עומר ברקעומר ברק

הוא מחבר הספר (בגוף ראשון!) "לחוץ חתונה", אשר הגיע למקום הראשון ברשימות רבי המכר והיה לספר הביכורים הנמכר ביותר בישראל בשנת 2017. עומר אף עיבד את הספר לסרט שבויים על ידי גורי אלפי ויעלה לאקרנים בפסח 2019. כותב כתבות אישיות במוספים "7 ימים" ו״בלייזר של "ידיעות אחרונות".

דנה ברגר

דנה ברגר היא זמרת ויוצרת כותבת ומלחינה מגיל חמש עשרה. בימים אלה הוציאה לאור את אלבומה השמיני. מופיעה ברחבי הארץ ללא הפסקה. בשנים האחרונות החלה ללמד כתיבה יוצרת במסגרות שונות, קיימה סדנאות כתיבה בעמותות לנשים נפגעות אלימות, ביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, מכללת ספיר, לימדה במכללה האקדמית אונו- בהד ביה"ס למוסיקה, ועוד.


דורי מנור - משורר, עורך ומתרגם

דר' דורי מנור

משורר, עורך ומתרגם. ספר שיריו האחרון: "אמצע הבשר: שירים 1991-2011" ראה אור בהוצאה משותפת של מוסד ביאליק והוצ' הקיבוץ המאוחד.
תרגם בין השאר מיצירות בודלר, מלארמה, ואלרי, וולטר, מולייר, דקארט, ז'נה, אפולינר, גינזברג וקוואפיס. ב-2017 השלים את עבודת הדוקטורט שלו שהוקדשה לתיאוריה של תרגום שירה מצרפתית לעברית. חתן פרס טשרניחובסקי לתרגומי מופת (2008), הפרס לעריכה ספרותית על עריכת "הו!" (2011) ופרס יהודה עמיחי למשוררים עבריים (2015). משתף פעולה ככותב וכמתרגם עם מוזיקאים.

lior2_mentorליאור אנגלמן

נשוי לעינת, אב לחמישה ילדים, מתגורר בכפר סבא. מלמד תורה ומרצה. מחבר הספר "שקופים" – אסופת סיפורים קצרים, ומחבר הרומן "לא מפסיקים אהבה באמצע". מנחה סדנאות כתיבה.

 

 

sharai_shavit_mentorsשרי שביט

שרי שביט, סופרת משוררת ועורכת. מנחת סדנאות כתיבה. מספריה: "ברוריה הפקות" שלוש נובלות שעסקו בפירוק התא המשפחתי (2009, כנרת זמורה-ביתן), "הכל זריז" – רומן מסע בין הודו לישראל (2012, אחוזת בית), "ומה יש עוד" – ספר שירה (2014, אחוזת בית). שביט היא זוכת פרס "שירה על הדרך" של עיריית תל אביב יפו, ומנחה סדנאות כתיבה. בוגרת החוג לכתיבה יוצרת, קולנוע ועריכה לשונית באוניברסיטת תל אביב. עורכת את מחלקת הפרוזה המתורגמת בהוצאת "מטר" ומנהלת אמנותית של מיזמי ספרות ותרבות

keren_mentorsקרן איל מלמד

מנחת סדנאות כתיבה ומעצבת תלבושות לקולנוע ולטלוויזיה. בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל-אביב, והמסלול לתסריטאות בבית הספר לקולנוע סם שפיגל. זוכת פרס הצטיינות לתסריטאות ע"ש אלישע הרכבי. זוכת פרס האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה לשנת 2013, על עיצוב התלבושות לסדרה ״שטיסל״ ובשנת 2015 על הסרט ״חתונה מנייר״.

ilana_mentorsאילנה זיידמן

סופרת. ספרה 'יונה חצי לבנה' יצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד, וסיפור קצר שלה זכה בתחרות הסיפור הקצר של הארץ. מעצבת גרפית וספרית.

ענת הררי

מנחה ובוגרת "סדנאות הבית".

פסיכולוגית ומטפלת משפחתית, מנחה סדנאות לאנשי טיפול.
פרסמה את הספרים "הולדת סבתא", "מאה אמהות, מאה זיכרונות", ו"ילד טוב דיו – להיות הורים למתבגרים",
כולם יצאו בהוצאת בבל.


ענבר אמיר

תסריטאית ומחזאית, כותבת תסריטים לטלוויזיה. המחזה האחרון שכתבה "י'4" נבחר ע"י הקרן לכתיבת מחזאות מקורית לשנת 2014. כתבה יצרה ומשחקת בהצגה "תהיי את" שעלתה על במות ברחבי הארץ, בפסטיבלים שונים וכן שודרה ברדיו. ענבר מנחה סדנאות באומנות הסיפור (storytelling) ובימים אלה היא עובדת על קובץ סיפורים.


יפתח אשכנזי

פרסם ארבעה ספרי פרוזה (האחרון "היידה להגשמה" יצא לאור ב-2014 בהוצאת חרגול-מודן). כמה מספריו של יפתח תורגמו לשפות אחרות. הוא פרסם סיפורים בכתבי עת בארץ ובעולם ובעיתון "הארץ". מאז-2008 מפרסם יפתח רשימות ביקורות על ספרים שפורסמו במדור תרבות וספרות של "הארץ", ב"מעריב", ובאתר "מאקו". יפתח מנחה סדנת כתיבה במרכז הבין-תחומי בהרצליה ובסדנאות הבית.
זכה בפרס ראש הממשלה לעידוד היצירה הספרותית בשנת תשע"ז.

שגיא כהן - מנחה בסדנאות הבית

שגיא כהן

מורה להיסטוריה וסגן מנהל בתיכון רנה קסין בירושלים. מחבר הספר "כולם נשא הרוח".
בוגר האוינברסיטה הפתוחה במדעי הרוח והחברה, ומוסמך האוניברסיטה העברית בהיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו.


שרון גרינברג ליאור

שרון גרינברג ליאור

תסריטאית, כותבת שירה ופרוזה. מנחה סדנאות כתיבה וקריאה, ומנחה אישית של כותבים. בעלת תואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בכתיבה יצירתית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.


ענב שור דיעי

מטפלת באמנות, מחברת הספר טיול שנתי (כנרת זמורה ביתן, 2014)

ילי שנר

ילידת קיבוץ לוחמי הגיטאות 1985, בעלת תואר ראשון בספרות עברית ומחשבת ישראל ובוגרת לימודי ביבליותרפיה.
משוררת, מלמדת כתיבה יוצרת, ביבליותרפיה וספרות. ספר שיריה "כותנה" ראה אור בשנת 2016 בהוצאת כרמל.

רעות אקשטיין בלום - סופרת ותסריטאיתרעות אקשטיין בלום

החליטה להיות סופרת ותסריטאית, אחרי שניסתה לעבוד בכל מקום אפשרי, ספרה אי זוגי יצא לאור בהוצאת מודן ב2016.
סיפורה הקצר "קריוקי שואה" פורסם בקובץ "גן הגיבורים" בהוצאת סטימצקי.

רוני ברודצקי - במאית וכותבת.רוני ברודצקי

במאית וכותבת. מנהלת הקבוצה החיפאית של תיאטרון חיפה. בין הצגותיה: אקווריום, קרקס של יהודים, איך לקום מכיסא,  ונוספות…

ספרה "בריכה כמעט אולימפית" יצא לאור בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

נילי קופלר - שחקנית, משוררת ואמנית ספוקן וורד. נילי קופלר ("אלן פותלס")

שחקנית, בוגרת סטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים, משוררת ואמנית ספוקן וורד. ממייסדי "פואטרי סלאם ישראל" ומנהלת אמנותית בפרויקט מאז הקמתו.
ייצגה את ישראל בתחרות הפואטרי סלאם הבינלאומית בפריז ב-2013, כותבת ומבצעת שירה מדוברת פרי עטה בהופעות ברחבי הארץ, בשם במה.
מעבירה סדנאות ספוקן וורד מאז 2014 במסגרת "פואטרי סלאם ישראל", בבית אבי חי בירושלים ולתלמידי משחק בסטודיו ניסן נתיב.

יונתן ברג - משורר וסופריונתן ברג

יליד 81, משורר וסופר. פרסם שלושה ספרי שירה, ממואר, וצמד רומנים. זוכה פרס ראש הממשלה, פרס שרת התרבות, פרס עמיחי לשירה ומלגת פרדס של הספרייה הלאומית. מתגורר בירושלים.

סיון גל - מנהלת המסלול לליווי כתבי יד

סיון גל

לקטורית בהוצאת כנרת זמורה ביתן. בוגרת תואר שני בספרות במסלול כתיבה יוצרת באוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון במדעי החברה והרוח באוניברסיטה הפתוחה. מנהלת מסלול הליווי לכתבי יד.

צוות ניהולי

שירה יעבץ אפלשירה יעבץ אפל

מנכ"לית
בוגרת תואר ראשון בתולדות האמנות ובתקשורת ותואר שני במנהל עסקים, האוניברסיטה העברית בירושלים.
שמשה כמנהלת השיווק של פסטיבל ישראל ירושלים, ושל מוזיאון תל אביב לאמנות.

רוית מרידור

מנהלת אדמינסטרטיבית